Czy warto otworzyć sklep internetowy?

Zgodnie z najnowszymi badaniami, zakupy przez internet stają się coraz popularniejsze. Sklepy internetowe odwiedza regularnie 12 milionów Polaków. Zatem, czy warto taki sklep internetowy założyć?

Czy to jest trudne?

Okazuje się, że samo założenie sklepu online nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy odrobina miejsca oraz odpowiednie oprogramowanie. W przeciwieństwie do sklepu stacjonarnego, nie trzeba wynajmować lokalu oraz opłacać pracowników. Na starcie trzeba się jednak zastanowić się odnośnie oferowanego asortymentu. Najlepiej oczywiście trafić w niszę na rynku, co już takie łatwe niestety nie jest.

Idealny sklep internetowy

W tym przypadku kluczem do sukcesu jest funkcjonalna strona www z miłą dla oka szatą graficzną. Wszystko powinno być dobrze przemyślane. Dlatego warto skorzystać z usług doświadczonych projektantów sklepów internetowych. Inną możliwością jest wykorzystanie prostego kreatora sklepów internetowych:

Na rynku obecnie wybór oprogramowań sklepowych jest spory. Niektóre z nich są nawet darmowe. Jednak osoby bez żadnego doświadczenia programistycznego raczej sobie z nim nie poradzą. Dlatego też, przynajmniej na początku konieczna jest pomoc osoby trzeciej lub skorzystanie z platform sklepowych ze wsparciem technicznym jak np. Sky-Shop.pl.

Jak zacząć działać?

Bardzo ważnym aspektem w przypadku sklepów internetowych jest również obsługa przed i posprzedażowa. Klienci oczekują na ogół szybkiej i konkretnej odpowiedzi na zadane przez siebie pytania. Jeśli jej nie otrzymują to szukają dalej. Poza tym warto pomyśleć o ciekawych promocjach czy newsletterze. O klienta trzeba dbać, aby wracał i polecał sklep innym. Bardzo ważnym elementem jest też wypozycjonowanie sklepu, tak aby znajdował się on wysoko w wynikach wyszukiwania. Warto więc pomyśleć o SEO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *